Fyzioterapie po úrazu

Poúrazová a akutní fyzioterapie

Fyzioterapie hraje významnou roli při rehabilitaci a obnově pohybového systému po úrazu. Cílem terapie je vyvolat autoreparační a autoregulační mechanismy těla a zlepšit metabolismus okolních tkání. S odpovídající terapií je důležité začít co nejdříve, aby se minimalizovaly komplikace a došlo k rychlé a úplné rekonvalescenci.

Jak poúrazová fyzioterapie probíhá?

Po úrazu je důležité, aby fyzioterapeut provedl důkladné hodnocení stavu pacienta a vytvořil individuální plán léčby. Tento plán obvykle zahrnuje individuální terapii zaměřenou na posílení svalů, zlepšení flexibility a kloubní stabilizace a obnovení normálního rozsahu pohybu vlivem aktivního či pasivního cvičení a manuální terapie, a fyzikální terapii. U nás na pracovišti lze mimo běžné prostředky fyzikální terapie využít i přístroj Salus Talent A - vysokoindukční magnetický stimulátor nebo Hillterapii TT - vysokovýkonný laser.

Dle typu zranění se někdy může jednat i o dlouhodobý proces, který vyžaduje trpělivost a pravidelnou spolupráci pacienta. Postupně se zvyšuje intenzita cvičení a terapie, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Pravidelné návštěvy u fyzioterapeuta a editacemi pacienta jsou klíčové pro úspěšnou rehabilitaci.

S čím vám můžeme pomoci:

  •  se svalovou kontuzí, natažením nebo natrhnutím svalu
  •  s stavem po distorzi, subluxaci a luxaci kloubů
  •  se stavem po zlomenině
  •  se stavem po artroskopii, operaci